Archdiocese of Chicago
www.archchicago.org Locators:  Parishes | Elementary Schools | High Schools
Francis Cardinal George, O.M.I

8 stycznia 2010
r. Orzeczenie Kardynala Francis George z okazji Narodowego Tygodnia Migracji
Apelujac do Kongresu, by uchwalil Wszechstronna Reforme
Ustawodawstwa Imigracyjnego.

W centrum życia, śmierci i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, którego narodziny właśnie świętowaliśmy i którego objawienie w święto Trzech Króli czciliśmy w dniu 3 stycznia; jest nieskończona miłość Boga, który pragnie naszej wolności i który prosi, byśmy żyli w solidarności jeden z drugim. Kościół odwołuje się do tego objawienia i tego faktu, gdy staje po stronie rodzin, które przyimigrowały do tego kraju, często z czystej potrzeby utrzymania się przy życiu, a ostatecznie dla spełnienia swoich marzeń polepszenia swojego życia.

Wielu mężczyzn, kobiet i dzieci, które przyimigrowały do tego kraju na przestrzeni ostatnich dwóch dekad przeżywają ekonomiczne i społeczne tragedie żyjąc w ciągłej obawie deportacji oraz rozdzielenia małżonków i dzieci. Historycznie, nasz kraj zawsze życzliwie przyjmował imigrantów do naszego kraju. Na początku nowej dekady, mamy nadzieję, że społeczeństwo jeszcze raz doceni wielkie korzyści, jakie imigranci wnoszą do tego kraju i pozwolą tym, który od dłuższego czasu żyją i pracują pośród nas, ale niestety nie mają jeszcze legalnego statutu uregulowanego, by mogli wejść na drogę starania się o legalny pobyt i obywatelstwo.

W czasie wizyty papieża Benedykta XVI w Stanach Zjednoczonych w roku 2008, papież zwrócił się wtedy do Prezydenta Busha o ustanowienie humanitarnej polityki imigracyjnej, która zadbałaby o dobro rodziny. W listopadzie 2009 roku, Ojciec Święty powiedział: "Kościół zaprasza wiernych, by otworzyli swoje serca dla imigrantów i ich rodzin, wiedząc, że oni nie są tylko "problemem”, ale tworzą konstruktywne źródło, które należy doceniać dla autentycznego postępu ludzkości i rozwoju". Amerykańscy Katoliccy Biskupi konsekwentnie popierali ten cel przez wiele lat i w obecnym czasie realizuje go przez powołanie do życia Katolicką Kampanii na rzecz Reformy Imigracyjnej.

Znajdujemy się obecnie w decydującym momencie w historii naszego narodu. Teraz jest czas, by dokonać to, co jest właśnie i sprawiedliwe dla imigrantów i dla dobra nas wszystkich. Dr Martin Luther King, Junior, którego urodziny obchodzimy tym miesiącu, powiedział to bardzo jasno: "Jakakolwiek religia, która twierdzi, że troszczy się o dusze ludzkie a nie dba o slamsy, które ludzi przygnębiają, o warunki materialny, które ich dławią i społeczne warunki, które ich paraliżują, jest religią bezduszną".

Swoimi modlitwami bardzo wspieram Księży, którzy wspierają akcję Sprawiedliwość dla Imigrantów również wspieram Siostry i Braci dla Imigrantów w tym Narodowym Tygodniu Migracji, oraz zachęcam Katolików, by wzięli udział w zorganizowanej przez Konferencję Katolickich Biskupów Stanów Zjednoczonych w Narodowej Kampanii wysyłania pocztówek, by promować reformę imigracyjną. Zwracamy się do całego narodu, by przez swojego reprezentanta w Kongresie i przez obecną administracji, domagać się, by w tym roku została przeprowadzona Wszechstronna i Humanitarna Reforma Imigracyjna.